Demokraci

AKTUALNOŚCIAktualności

Andrzej Celiński w radiowej Jedynce: W polskiej polityce zabrakło pierwiastka odpowiedzialności.

Wpisz nazwę pliku

 

celinski1.jpg„Kiedy budżet był uchwalany, przestrzegano, że założenia do tego budżetu są niezwykle optymistyczne" - komentował na antenie Jedynki Andrzej Celiński odnosząc się  do informacji podanych przez Donalda Tuska po posiedzeniu rządu. Według najnowszych wyliczeń w kasie państwa zabraknie około 24 mld zł - „Półtora roku przed wyborami nie było takiej potrzeby dla nierealnych założeń budżetowych" - podkreślił.

Przewodniczący Partii Demokratycznej znalazł wiele przyczyn, dla których w polskiej gospodarce nie dzieje się najlepiej, między innymi wymienił przywileje emerytalne dla określonych grup zawodowych. W jego opinii system emerytalny dla służb i górników jest wzięty z innej epoki, a za te przywileje płacą pozostali Polacy. „W polskiej polityce zabrakło pierwiastka odpowiedzialności. Bardzo łatwo się udało wcisnąć w błoto całą tradycję rządu Tadeusza Mazowieckiego, rządu Unii Demokratycznej. Tych wszystkich reform, które doprowadziły do tego, że przez dobrych 10-15 lat polska rozwijała się całkiem sensownie" - zauważył lider PD.

Zaznaczył, że gospodarka nie rozwija się za biurkami planistów, ani w Sejmie, ale w przedsiębiorstwach. „Uważam, że świat pracy musi się bronić. To nie może być tak że ideologia neoliberalna zakrzyczy wszystkich" - powiedział Andrzej Celiński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy na antenie radiowej Jedynki <link>

 

 

2013-07-17
więcejpowrót