Demokraci


SUPER TEMATSuper temat

Wyrok skazujący Kamińskiego i kolegów z CBA to wywołanie wojny

Wpisz nazwę pliku

celinski1.jpgNie chodzi o przewagi. Ani o walkę partyjną. Nie chodzi o wybór: Komorowski versus Duda. Może tylko trochę. Zaczyna się bój o prawo.

Tak. Ten wyrok, osiem lat po osądzanym przestępstwie i po poprzednich decyzjach różnych organów sprawiedliwości, to nie to samo co wyrok orzekany w rozsądnym czasie. Wiem, że nikt (w sensie państwowej kontroli instytucji państwa) tego nie bada. Ani sejm. Ani NIK. Ani Kancelaria Prezydenta. Ani minister sprawiedliwości. Nikt nie bada, tak naprawdę, jakie szkody dla obywatelskości Polaków czynią sądy i prokuratorzy, dla których rok w tę, nawet pięć lat w tamtą stronę nic nie robi. 

 

 


2015-03-31
więcejczytaj więcej

AKTUALNOŚCIAktualności

Posiedzenie Rady Krajowej

Wpisz nazwę pliku

W niedzielę 29 marca 2015 odbyło sie trzecie posiedzenie Rady Krajowej, podczas którego powołano Radę Polityczną Partii oraz dokonano wyboru Skarbnika Partii. W skład Rady Politycznej weszli: Teresa Grabowska - Przewodnicząca, Ryszard Kowalski, Włodzimierz Magdziarz, Janusz Onyszkiewicz, Marek Pawełczyk, Michał Radoń, Jarosław Słoń, Leszek Trząski. Rada Krajowa uzupełniła również skład Zarządu Krajowego powołując na funkcje Skarbnika Partii Grzegorza Dubaniewicza. 


2015-03-29
więcejczytaj więcej

W 70. rocznicę powstania Tygodnika Powszechnego

Wpisz nazwę pliku

W środę, 25 marca 2015 roku, w samo południe, z inicjatywy Pani Magdaleny - córki Jerzego Turowicza jednego z założycieli ROAD-u, członka Unii Demokratycznej i Unii Wolności i Danuty Kuroń świętowaliśmy 70. rocznicę ukazania się pierwszego numeru „Tygodnika Powszechnego". Przedstawiciele naszej Partii: Przewodniczący - Andrzej Celiński, Zofia Koenig - Borkowska, Ewa Hołuszko, Adam Cygański, Jacek Karbowiak i Henryk Łazarski spotkali się na placu Jacka Kuronia na warszawskim Żoliborzu. Następnie przeszli pod tablicą Jerzego Turowicza. 


2015-03-26
więcejczytaj więcej

Janusz Onyszkiewicz w TVN24:

Wpisz nazwę pliku

jotvn.jpg"Argument mówiący, że jeśli dostarczy się Ukrainie broń, to zwiększy się ryzyko konfliktu, jest całkowicie chybiony, bo jeśli ukraińska armia będzie słaba, to będzie to zachęta do przejścia do kolejnego etapu eskalacji konfliktu" - powiedział w "Faktach po Faktach" Janusz Onyszkiewicz. 


 


2015-03-23
więcejczytaj więcej

Gdyby dziecku pozwolili połknąć!

Wpisz nazwę pliku

ACelinski.JPGNajnowszy wpis Andrzeja Celińskiego to tekst o niepotrzebnej śmierci i o odpowiedzialności. O reakcji najbliższych i o tłumie. Tekst, który ma być przyczynkiem do dyskusji dokąd, jako społeczeństwo, idziemy. 

Czytaj


2015-03-19
więcejczytaj więcej

Janusz Onyszkiewicz: aneksja Krymu podstawą dla Rosji do dalszych roszczeń

Wpisz nazwę pliku

janusz_onyszkiewicz_550.jpegJanusz Onyszkiewicz zwraca uwagę na to, że aneksja Krymu może otworzyć kilka innych problemów.

Słuchaj

 


2015-03-17
więcejczytaj więcej

Janusz Onyszkiewicz w Polskim Radiu o pociskach Tomahawk

Wpisz nazwę pliku

janusz_onyszkiewicz_550.jpeg- To nasza odpowiedź na podobne ataki czy zagrożenia z drugiej strony. Warto zauważyć, że to nie jedyny element potencjału odstraszania, którym będziemy dysponować.  

Słuchaj

 


2015-03-16
więcejczytaj więcej

Janusz Onyszkiewicz w programie Macieja Wierzyńskiego Horyzont

Wpisz nazwę pliku

janusz_onyszkiewicz_550.jpegW programie goście rozmawiali o tym, czy warto mówić o wspólnej europejskiej armii, czy wysiłek dozbrajania polskiej armii poprawi nasze bezpieczeństwo i czy warto zajmować się tajemniczą nieobecnością prezydenta Rosji Władimira Putina

Oglądaj


2015-03-16
więcejczytaj więcej
DEMOKRACI NA WWW

demokraci na www

Blogi
Strony www

więcejwięcej