Demokraci


SUPER TEMATSuper temat

Robert Drachal o żenujacej wypowiedzi Adama Jarubasa na temat Unii Wolności

Wpisz nazwę pliku

rdrachal.jpgWśród wielu odkrywczych wypowiedzi Pana Adama Jarubasa, kandydata na urząd Prezydenta, pojawiła się ostatnio wysublimowana teza: „Tak się kończy polityka wiecznego przepraszania za nie nasze winy w wykonaniu polityków Unii Wolności.". Pan Adam Jarubas znalazł wreszcie winnych wypowiedzi szefa FBI Jamesa Comey’a, jego historycznej niewiedzy i jego równie oryginalnej, jak myśl Pana Jarubasa, wersji Holokaustu.

      Partia Demokratyczna jest prawną, programową, moralną i polityczną spadkobierczynią Unii Wolności. To nasi członkowie kreślili kierunki i standardy, budowali programy, wyznaczali cele w całej niemal historii III RP. To naszymi członkami są i byli: Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek, Marek Edelman, Leszek Balcerowicz, Janusz Onyszkiewicz, Władysław Frasyniuk, Bronisław Komorowski, Andrzej Celiński i wielu,wielu innych.


2015-04-21
więcejczytaj więcej

AKTUALNOŚCIAktualności

Andrzej Celiński o wejściu do strefy euro w TVN24

Wpisz nazwę pliku

"Dzisiaj największym zagrożeniem dla Polski nie jest Bruksela, ale agresywna polityka Rosji" - stwierdził w sobotnich "Faktach po Faktach" Andrzej Celiński. Lider Demokratów na antenie TVN24 komentował najnowszy sondaż Millward Brown przeprowadzony dla "Faktów" TVN, z którego wynika, iż 46 procent nie chce euro w ogóle, a 44 procent tak, choć nie od razu. W opinii przewodniczącego Partii Demokratycznej Polska byłaby bezpieczniejsza będąc w strefie euro.


 


2015-04-05
więcejczytaj więcej

Wpisz nazwę pliku

swieta.JPG


2015-04-02
więcejczytaj więcej

Chce ginąć, niech ginie. Ale powinniśmy być gotowi pomóc.

Wpisz nazwę pliku

celinski1.jpgTo, co człowiek taki jak ja, z demokratycznej opozycji kiedyś, z „Solidarności", z lewicy Unii Demokratycznej i z lewicy SLD, potem też, po latach, z lewicy PD może powiedzieć to to, co napisałem w programie SLD z 1999 roku: „Każdy człowiek, który nie radzi sobie z życiem, nie ze swojej winy, może oczekiwać pomocy społeczeństwa (państwa). Sprawiedliwej, to znaczy takiej, która nie wynosi go ponad takich, którzy, w podobnej sytuacji, radzą sobie". Czyli jakieś minimum. 


2015-04-01
więcejczytaj więcej

Korporacja naukowa za 5 złotych

Wpisz nazwę pliku

tomasz sakowski 6.JPGCzłowiek od lat zajmujący się nauką żałuje, że się w niej znalazł i zmarnował wiele lat życia. Coraz więcej kolegów i koleżanek zatrudnionych w placówkach naukowo-badawczych i na uczelniach deklaruje taką postawę wobec zmian, które zafundowało naukowcom Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resort ten zrobił wszystko, aby decyzje o dofinansowaniu nauki pozostawić w gestii własnych urzędników i tym samym kompletnie uzależnić placówki naukowe od ich widzimisię. Nie wiem, kto w zaciszu gabinetów tworzy różne, dość kontrowersyjne wskaźniki, według których dofinansowuje się tę czy inną placówkę badawczą? Smutna prawda jest jednak taka, że z roku na rok jest coraz gorzej. Rzucono pomiędzy kadrę naukową różne współczynniki, które skłóciły środowisko i podzieliły je na tych z indeksem Hirscha (zależny od ilości cytowań) i z sumarycznym IF (indeks poczytności czasopism naukowych, w których publikuje się wyniki badań) oraz tych bez. W rezultacie tworzy się „spółdzielnie" piszących i cytujących, które mają za cel napędzić sobie te wskaźniki.  


2015-04-01
więcejczytaj więcej

Wyrok skazujący Kamińskiego i kolegów z CBA to wywołanie wojny

Wpisz nazwę pliku

celinski1.jpgNie chodzi o przewagi. Ani o walkę partyjną. Nie chodzi o wybór: Komorowski versus Duda. Może tylko trochę. Zaczyna się bój o prawo.

Tak. Ten wyrok, osiem lat po osądzanym przestępstwie i po poprzednich decyzjach różnych organów sprawiedliwości, to nie to samo co wyrok orzekany w rozsądnym czasie. Wiem, że nikt (w sensie państwowej kontroli instytucji państwa) tego nie bada. Ani sejm. Ani NIK. Ani Kancelaria Prezydenta. Ani minister sprawiedliwości. Nikt nie bada, tak naprawdę, jakie szkody dla obywatelskości Polaków czynią sądy i prokuratorzy, dla których rok w tę, nawet pięć lat w tamtą stronę nic nie robi. 

 

 


2015-03-31
więcejczytaj więcej

Posiedzenie Rady Krajowej

Wpisz nazwę pliku

W niedzielę 29 marca 2015 odbyło sie trzecie posiedzenie Rady Krajowej, podczas którego powołano Radę Polityczną Partii oraz dokonano wyboru Skarbnika Partii. W skład Rady Politycznej weszli: Teresa Grabowska - Przewodnicząca, Ryszard Kowalski, Włodzimierz Magdziarz, Janusz Onyszkiewicz, Marek Pawełczyk, Michał Radoń, Jarosław Słoń, Leszek Trząski. Rada Krajowa uzupełniła również skład Zarządu Krajowego powołując na funkcje Skarbnika Partii Grzegorza Dubaniewicza. 


2015-03-29
więcejczytaj więcej

W 70. rocznicę powstania Tygodnika Powszechnego

Wpisz nazwę pliku

W środę, 25 marca 2015 roku, w samo południe, z inicjatywy Pani Magdaleny - córki Jerzego Turowicza jednego z założycieli ROAD-u, członka Unii Demokratycznej i Unii Wolności i Danuty Kuroń świętowaliśmy 70. rocznicę ukazania się pierwszego numeru „Tygodnika Powszechnego". Przedstawiciele naszej Partii: Przewodniczący - Andrzej Celiński, Zofia Koenig - Borkowska, Ewa Hołuszko, Adam Cygański, Jacek Karbowiak i Henryk Łazarski spotkali się na placu Jacka Kuronia na warszawskim Żoliborzu. Następnie przeszli pod tablicą Jerzego Turowicza. 


2015-03-26
więcejczytaj więcej
DEMOKRACI NA WWW

demokraci na www

Blogi
Strony www

więcejwięcej