Demokraci


SUPER TEMATSuper temat

PILNUJMY POLITYKÓW

Wpisz nazwę pliku

celinski1.jpgPilnujmy polityków, to tytuł rozmowy Marty Stremeckiej z Leszkiem Balcerowiczem opublikowanej w POLITYCE (nr 37, 10-16.09). Na pytanie o idealne państwo Balcerowicz mówi słusznie, że woli mówić o dobrym państwie, bo „idealne kojarzy się z utopią, a w utopiach zwykle były straszne państwa, choć przedstawiane jako idealne". Dalej, też słusznie, Balcerowicz rejestruje,

 

 


2014-09-15
więcejczytaj więcej

AKTUALNOŚCIAktualności

Janusz Onyszkiewicz odpowiada na pytanie czy Polska powinna dostarczać broń Ukrainie

Wpisz nazwę pliku

104x64_2013_03_01_12_33_12_janusz_onyszkiewicz_konf.jpg- Nic gorszego w naszych relacjach z Moskwą nie może nastąpić - Warszawa przecież od dawna bardzo silnie opowiada się po stronie Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Onyszkiewicz


2014-09-16
więcejczytaj więcej

Roztropniej z Ukrainą

Wpisz nazwę pliku

celinski1.jpgRoztropniej, ostrożniej, uważniej, rozumniej, spokojniej. Mniej emocji, mniej marzeń, mniej napinania wątłych zresztą mięśni. Więcej wiedzy i pamięci. I starannie prowadzonych rachunków. I jakaś perspektywa, na półwiecze, wiek a nie jedynie reaktywność. W sprawie Ukrainy idzie bowiem o gęsty splot różnych okoliczności. Czasem dalekich od Dniepru i Donu. Rosja i Ukraina do wiosny tego roku były dla siebie tak jak brat i siostra. Czasem skłóceni, lecz bliscy. Religią, historią, językiem, kulturą. Zresztą są różne Ukrainy. 


2014-09-11
więcejczytaj więcej

Andrzej Celiński w Pulsie Trójki o politycznych konsekwencjach dla PO wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej

Wpisz nazwę pliku

"Funkcja szefa Rady Europejskiej na jaką został wybrany Donald Tusk, przynajmniej na początku będzie wzmacniać PO w kraju" - stwierdził w radiowej Trójce Andrzej Celiński.

 


2014-09-11
więcejczytaj więcej

Janusz Onyszkiewicz o szczycie NATO w Newport

Wpisz nazwę pliku

104x64_2013_03_01_12_33_12_janusz_onyszkiewicz_konf.jpg

"NATO jest niesłychanie dynamiczną strukturą, która cały czas się dostosowuje do nowej sytuacji. Nie ma żadnych powodów, aby zrezygnować z deklaracji zawartej między NATO a Rosją w 1997 roku" - powiedział w radiowej Jedynce Janusz Onyszkiewicz. "Zawarte wówczas porozumienie ogranicza obecność wojsk Sojuszu w państwach Europy Środkowej i Wschodniej".2014-09-05
więcejczytaj więcej

Czy opozycja w Polsce jest naprawdę tak durna?!!!!

Wpisz nazwę pliku

celinski1.jpgJa już tracę poczucie, czy opozycja w Polsce tak durna, czy może wszystko jest w polityce grą. W której nawet najbardziej szkodliwe gierki są dopuszczalnym zachowaniem politycznych liderów jeśli tylko, w ich mniemaniu, spychają do narożnika konkurenta. Powtórzę to, co pisałem wczoraj: Tusk nie jest od "załatwiania" czegokolwiek Polsce w Europie. 


2014-08-31
więcejczytaj więcej

Dzisiaj Tusk buduje wizerunek Polski

Wpisz nazwę pliku

celinski1.jpgŻyczę Tuskowi, by nie miał kompleksu. By uczciwie słuchał. By nie "załatwiał" a budował. By odszedł z Platformy, na te dwa i pół roku, a potem kolejne dwa i pół roku do tej wielkiej funkcji, która od Europy właśnie bierze. Życzę mu jak najlepiej. Bo dzisiaj on, jak nikt, buduje wizerunek Polski. A Polska potrzebuje wizerunku trochę lepszego niż ona sama jest. Polska potrzebuje daleko większej jedności. Polska musi wreszcie nauczyć cieszyć się z siebie. A do tego przydatny byłby lepszy wizerunek nas samych. Mniej skłóconych, bardziej otwartych na to, co w nas, mimo różnić, dobre. Przecież nie jest tak, że zwolennik tego a tego jest wyłącznie ok., a przeciwnik zdrajcą. I przeciwnie. Nie jest tak, że moi wybrańcy to aniołowie, strony przeciwnej diabły. Życzę Tuskowi, żeby na moment oderwał się od Polski, Platformy, siebie.


2014-08-31
więcejczytaj więcej

Czyżby jednak Tusk?

Wpisz nazwę pliku

celinski1.jpgMoje lipcowe wpisy na blogu: <Gra o wysoką stawkę> i <Gra jest coraz ciekawsza>

Co z nadmiernej skromności? W świetle dzisiejszych mądrali. Pisałem, że to z fusów, a nie poinformowania. Dzisiaj wciąż też jedynie fusy. Ale, jak idzie o tytuł belwederskiego spotkania prezydenta, premiera, marszałek sejmu i dwóch ministrów: spraw zagranicznych i "wojny", to jasne, że Ukraina, ale też ważne decyzje w sprawach Polski. A więc jednak Tusk wyrazi zgodę, jeśli ta zgoda będzie oczekiwana. Majstersztyk! Rzadko zdarza mi się pisać o Tusku w taki sposób. Ale mam jednak jakąś satysfakcję. W końcu to polski premier, a nie hoffmanowo-kaczyński premier :). O.k. Sobota! A jak znamy obyczaje - trzecia nad ranem w niedzielę. I ta symbolika! Dat! Pozdrawiam mądrali. Rzepa nie zareagowała na propozycje pierwszego z zawieszonych tu tekstów miesiąc temu. Teraz niechaj gryzie paluchy. 


2014-08-29
więcejczytaj więcej
DEMOKRACI NA WWW

demokraci na www

Blogi
Strony www

więcejwięcej