Demokraci


SUPER TEMATSuper temat

Andrzej Celiński ponownie został Przewodniczącym partii

Wpisz nazwę pliku

10 stycznia 2015 roku w Warszawie odbył sie V Kongres Krajowy Partii Demokratycznej. Podczas Kongresu delegaci wybrali władze partii.Przewodniczacym partii ponownie został ANDRZEJ CELIŃSKI, uzyskując blisko 80% głosów.Wybrano również skład Rady Krajowej, Krajowego Sądu Koleżeńskiego oraz Krajowej Komisji Rewizyjnej. 

 


2015-01-11
więcejczytaj więcej

AKTUALNOŚCIAktualności

Andrzej Celiński o rządowym planie dla górnictwa

Wpisz nazwę pliku

acfpf.jpgW "Faktach po Faktach" lider Partii Demokratycznej-demokraci.pl dyskutował byłym ministrem gospodarki Januszem Steinhoffem m.in. na temat rządowego planu dla górnictwa i o tym kto korzysta na protestach górniczych.

 

 


2015-01-30
więcejczytaj więcej

Janusz Onyszkiewicz w Polskim Radiu

Wpisz nazwę pliku

janusz_onyszkiewicz_550.jpegJanusz Onyszkiewicz o konflikcie na wschodzie Ukrainy

Czytaj

 

 


2015-01-23
więcejczytaj więcej

Eksperci!

Wpisz nazwę pliku

ElzbietaBinczycka.jpgPrzez media w ostatnim czasie przepływa fala wzburzonych eksperckich wypowiedzi na dwa tematy: problemy w górnictwie i problemy z pigułką "po", czyli "o awaryjnej antykoncepcji". Wydawałoby się, że tematy odległe o lata świetlne, a jednak "ekspertów" od przemysłu wydobywczego i ginekologii podpartej obszerną wiedzą seksuologiczną przybywa, co więcej, wielu wypowiada się autorytatywnie w obu zagadnieniach. A co obywatel szaraczek z tych wywodów wygłaszanych często wzacietrzewieniu, bez ładu i składu, może zrozumieć? 


2015-01-20
więcejczytaj więcej

Janusz Onyszkiewicz o terroryzmie

Wpisz nazwę pliku

janusz_onyszkiewicz_550.jpegO tym, czy Polska zagrożona jest atakiem terrorystycznym oraz czy polskie służby są na taki atak gotowe mówi Janusz Onyszkiewicz

Oglądaj


2015-01-19
więcejczytaj więcej

Swoi i obcy

Wpisz nazwę pliku

ewa hołuszko.jpgIslamscy terroryści spowodowali, że Francja została w ostatni tygodniu centrum politycznym świata. Cały prawie świat obserwował kolejne odsłony tragedii - morderstwa 17 ludzi przez trzech, jak się okazało, współpracujących z sobą terrorystów. Niedzielne - największe w historii Francji demonstracje, w których wzięło udział ponad 4 mln Francuzów były wyrazem przywiązania francuskiego społeczeństwa do wartości wciąż nieosiągalnych w praktyce, chociaż sformułowanych przeszło 200 lat temu w czasach rewolucji francuskiej: wolność, równość, braterstwo (Liberté, Égalité, Fraternité).  


2015-01-13
więcejczytaj więcej

Przewodniczący Andrzej Celiński o Partii Demokratycznej

Wpisz nazwę pliku

celinski1.jpgPytali ciekawscy, a co to ta PD (Partia Demokratyczna). Pytali o PD - life? - cokolwiek znaczy to life. Więc odpowiadam, na bazie porannego, syntetyzującego tekstu komentarza już "wewnątrz" korespondencji zamieszczonego. To partia ludzi liberalnych, kulturowo, bez kompleksu Kościoła katolickiego w Polsce, ale i bez nienawiści (jeśliby szukać personifikacji symbolicznej, to wzorem: Jerzy Turowicz, Józef Tischner, Jan Twardowski, Krzysztof Kozłowski. Partia ludzi absolutnie proeuropejskich w tym sensie, że przeciwnych wszelkim nacjonalizmom. Widzących we wspólnocie europejskiej a nawet szerzej - w Euroatlantydzie - konieczne narzędzie dla przezwyciężenia kryzysu pracy. Prawa człowieka, także socjalne, ekonomiczne, uznających za wielki dorobek Europy, z którego nie wolno rezygnować. To znaczy też, że akceptujących konieczne regulacje, oddalające nas od ekonomicznych neoliberałów, którzy uznają, że czym mniej regulacji tym lepiej. My tak nie uważamy. Cenimy Europę także za te regulacje, które dbają o zdrowie, o możliwą w nowoczesnym świecie równość, o środowisko.


2015-01-13
więcejczytaj więcej

Janusz Onyszkiewicz o Rosji, która testuje NATO na Bałtyku

Wpisz nazwę pliku

janusz_onyszkiewicz_550.jpegJanusz Onyszkiewicz o Rosji, która testuje NATO na Bałtyku ("To był dzień", od 30 min.)

Oglądaj


2014-12-17
więcejczytaj więcej
DEMOKRACI NA WWW

demokraci na www

Blogi
Strony www

więcejwięcej